Tento dnešní příspěvek nebude moc dlouhý. Chtěla bych totiž zveřejnit lekci „ na přání“, která bude více cílit na oblast hlavy a krku. S podobnou prosbou jsem se v poslední době setkala několikrát, tak jsem si řekla, že je na čase vypustit něco do světa, třeba to bude k užitku i někomu dalšímu. 

Tak jako u všech lekcí se jedná vždy o vytažení určitého tématu z celku. Zkušenost v oblasti pohybu, vnímání, cítění a učení je pro každého různorodá a nedá se stanovit nějaký přesný kodex či protokol účinků lekcí. 

otáčecí selfie

Hlava a její volný pohyb byla a je ve Feldenkraisově metodě velké téma a s přibývajícím studiem (které jsem mimochodem uzavřela po 5 letech v kouzelném Bielu!) a zkušenostmi se více formuje představa, proč tomu tak je. Proč je výhodné umět pohybovat hlavou – otočit se do strany, podívat se vzhůru či dolů, o tom nemusíme moc dlouho přemýšlet, stačí sáhnout do své vlastní zkušenosti. Pokud Vás potkala nějaká noční příhoda přeležení nebo i extrémnější pobyt v „krunýři“ , často zpětně oceníte „samozřejmé“ otáčení hlavy nezávisle na trupu. 

Nakonec jsem při procházení mých nahrávek vybrala jinou lekci než jsem zamýšlela. Je to jedna z mých oblíbených lekcí, pro mě z hlediska tématu hlavy a jejího pohybu taková multidimenzionální – přece mi jenom přijde, že pěkně tematizuje možné spojení pohybu hlavy s pohybem očí, paže, pánve…. Ale samozřejmě, jak jsem psala nahoře, s výběrem lekcí to není jednoduché a to je pro mě na učení Feldenkraisovy metody stále zábavné a vzrušující.

Nahrávka je z on-line kurzu, který probíhal na jaře 2020. Pokud Vás lekce osloví, klidně můžete napsat do komentářů nebo i na email.

Odlišení otáčení – hlava, paže, noha

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: