o mně

Ahoj, jmenuji se Veronika Švecová.

Józe se věnuji od roku 2005, jógové terapii od roku 2011.

Vzdělávala jsem se v různých programech a učitelských kurzech v Čechách, Indii, Itálii, Německu, Kanadě a v dalších zemích s mnoha inspirativními učiteli. Největší oporou mé vlastní i pedagogické praxe mi byl a stále je několikaletý výcvik jógové terapie Svastha Yoga Therapy a další rozšiřující studium jógového přístupu v tradici Krišnamačarji a rodiny Mohanových (např. Yogic Mindfulness apod). 

V letech 2017 až 2021 jsem absolvovala výcvik Feldenkraisovy metody (Vídeň, Biel), která mě nepřestává udivovat svým hlubokým pochopením nejširších souvislostí pohybu a jeho vztahu k cítění, vnímání a myšlení. 

Jsem spoluzakladatelkou jógového výcviku „Jóga jako vědomá cesta“. Momentálně je také mým domovským studiem studio Akasha, o které se snažím pečovat.


Jóga

Mé lekce jógy vycházejí z jógové terapie a jemné vinjásy. Jsou typické vrstvením a provázáním pozic (pohybů) a smysluplnou posloupností sekvence, která vytváří „pohybový příběh“ okolo nějaké pozice či dovednosti.   

Lekce vedu tak, aby studenti měli prostor pro vlastní prožitek, zkoumání  souvislostí pohybu a dechu a možnost jógové pozice jenom nezaujímat, ale přirozeně je „vtělit“.  Jógu si tak mohou lépe přenést do běžného života a pohybovat se s větší lehkostí, bez bolesti a s bdělou pozorností. 


 Feldenkraisova metoda

Skupinové lekce Feldenkraisovy metody „Pohybem k sebeuvědomění“ mají schopnost měnit pohybové, ale i další životní stereotypy. Učí nás, jak se pohybovat s menším úsilím, větší radostí a spontaneitou a dávají okusit pocitu lehkosti bytí. Užitek mohou přinést každému, kdo hledá cestu jak se zbavit chronické bolesti, zlepšit svoji pohyblivost a stabilitu, podpořit sportovní i umělecké dovednosti. 


Přístup

Na pohybu a těle (nebo spíše tělo-mysli) mě nejvíce fascinují témata propriocepce, pohybové koordinace a biomechaniky. Nepřestává mě fascinovat propojení tělesného a 

V současné době vedu skupinové a individuální lekce (jóga i FM). Pracuji se studenty – klienty, kteří mají různé požadavky na zlepšení dovedností či pohyblivosti. Pracuji také se studenty – klienty, kteří mají různá pohybová omezení či zranění. 

%d blogerům se to líbí: