jóga

Učení jógy se věnuji od roku 2007. Hlavními pilíři mé osobní i pedagogické praxe je jógová terapie a vinjása krama. Jsem formována všemi jógovými výcviky, workshopy a zkušenostmi, ale nejintenzivnější otisk ve mě zanechalo studium jógové terapie Svastha Yoga Therapy Training (2011 – 2014)

Kromě jógové terapie se věnuji „vinjáse“, která je pro mě nejenom stylem jógy propojující dech a pohyb (to se někdy hodí pěstovat a někdy také ne : ). Význam vinjásy odkazuje na plynulý přechod z jedné pozice do druhé (jógová pozice v tomto smyslu není důležitější než přechod do ní a z ní), ale především na princip smysluplné a postupně rozvíjející se jógová praxe. V takové praxi se například připravuje půda pro objevení určité biomechanické dovednosti či jógové pozice a to prostřednictvím různých průprav (svalových, dechových, kloubních…). Zjednodušeně můžeme vnímat vinjása jógu, jako jógu, která postupuje krok za krokem, má kumulativní a provázaný efekt ať už v rozměru malé sestavy či cíleně vedených lekcích a kurzech. Toto pojetí dokáže dle mého vidění respektovat a pružně reagovat na potřeby a přání jedince či skupiny.

Velkou inspirací a zásadní proměnou mé praxe je stále intenzivnější vhled do principů Feldenkraisovy metody. Ráda nechávám koncepty „feldenkraise“, ale také například inspiraci nejógových pohybových metod prorůstat do mé vlastní i jógové pedagogické praxe.


Skupinové lekce

Momentálně vedu především skupinové lekce jógy, které vycházejí z vinjása jógy a jógové terapie formou kurzů na Praze 7. Lekce jsou ovlivněné také Feldenkraisovou metodou. Kurzy upřednostňuji z důvodu provázanosti lekcí a intenzivní práce se skupinou, která se ztrácí v „průchozích“ lekcí. Nicméně některé lekce je možné navštívit i jednotlivě.

V případě zájmu o kurz je možné samozřejmě přijít na jednotlivou lekci (jednou či dvakrát) a zjistit, zda Vám můj přístup vyhovuje.

Individuální lekce

Nabízím individuální lekce jógy a jógové terapie, které jsou přizpůsobené Vašim přáním, možnostem a „zadáním“. Je mi radostí Pro další informace ohledně časových možností a ceny mě prosím kontaktujte.

Spolupráce na výcviku budoucích učitelů jógy

Je mi velkou ctí a radostí být spoluzakladatelkou a také jednou z lektorek výcviku Jóga jako vědomá cesta. Myslím, že se nám podařilo vytvořit jedinečný koncept výcviku, který krom mnoha inspirace a podnětů


%d blogerům se to líbí: