KURZ KAROVY VARY ZIMA 2023

KURZ FELDENKRAISOVY METODY PRO VOLNÁ RAMENA, PAŽE A ŠÍJI

s Veronikou Švecovou

Karlovy Vary jaro 2023

  • od 17.2. 2023 – 31.3.2023 (lekce plánovaně neproběhne 3.3.2023)
  • pátek 17:30 – 18:30
  • místo konání – Rehabilitační centrum, Železniční 887 / 1, Karlovy Vary
  • cena celého kurzu: 1200 Kč (6 lekcí), v případě nenaplněné kapacity je možné registrovat se na jednotlivou lekci (230 Kč) emailem nebo skrz sms
  • kurzisté budou mít k dispozici audio nahrávky lekcí celého kurzu do 15.5.2023

REGISTRACE NA KURZ ZDE

Oblast krku a ramen je jednou z částí našeho těla, kde se často vyskytuje nepříjemné napětí a nepohodlná ztuhlost.  Ztuhlý krk a ramena nás mohou omezovat při práci, sportu a při každodenních činnostech. 
Pokud hledáte způsob, jak docílit trvalejší úlevy, větší volnosti a přirozené pohyblivosti celé šíjové oblasti, můžete vyzkoušet lekce Feldenkraisovy metody. 
V lekcích prostřednictvím neobvyklých pohybů a cílené pozorností budeme objevovat a přenastavovat pohybové stereotypy (které jsou často příčinou opakujících se problémů a stažení), abychom mohly rameny a krkem pohybovat lehce a plynule. 

Oblast krku, ramen a paží je jednou z částí, kde často pociťujeme krátkodobé nebo i chronické napětí, ztuhlost a nepohyblivost. Šíje je s rameny provázána svalově i funkčně a tak není divu, že často přebírá nebo sdílí stav svého okolí.

Pokud hledáte způsob, jak docílit úlevy, větší volnosti a přirozené pohyblivosti celé oblasti ramen a šíje, můžete vyzkoušet lekce Feldenkraisovy metody, které dokáží uvolnit přebytečné svalové napětí, propojit nekomunikující oblasti a navrátit lehkost a pohodlí v každodenním pohybu, sportu či jiných činnostech.

V lekcích prostřednictvím neobvyklých pohybů a cílené pozornosti budeme objevovat a představovat pohybové stereotypy (které jsou často příčinou opakujících se problémů a stažení), abychom mohly rameny a krkem pohybovat plynule, volně a bez omezení.

Účast není podmíněna předchozí zkušeností. Jsou vítaní začátečníci, stejně tak lidé, kteří mají zkušenosti s Feldenkraisovou metodou.

V případě dotazů (zda je pro Vás kurz vhodný) se neváhejte obrátit na email yogini.veronika@gmail.com nebo na tel. číslo 723 641 948.

O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.
Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.
Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.
Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!
%d blogerům se to líbí: