KURZ KAROVY VARY ZIMA 2023

KURZ FELDENKRAISOVY METODY PRO SPOKOJENOU PÁTEŘ

s Veronikou Švecovou

Karlovy Vary jaro 2023

  • od
  • pátek 17:30 – 18:30
  • místo konání – Rehabilitační centrum, Železniční 887 / 1, Karlovy Vary
  • cena celého kurzu: 1050 Kč (7 lekcí), v případě nenaplněné kapacity je možné registrovat se na jednotlivou lekci (200 Kč) emailem nebo skrz sms
  • kurzisté budou mít k dispozici audio nahrávky lekcí celého kurzu do 15.6.2022

REGISTRACE NA CELÝ KURZ ZDE

Naše páteř má velký potenciál pohybu a také smyslového vnímání.  Obojí se často ztrácí v případě akutních nebo i chronických bolestí. 

Bez ohledu na příčinu a přesný původ problémů, bolest a nepohodlí zad často souvisí s jednostranným zatížením páteře a s pozapomenutou schopností vnímat páteř v klidu i v pohybu, která může přinášet „znecitlivění“ nebo další přetížení některých segmentů zad na úkor jiných. 

S pomocí Felenkraisovy metody můžete svým zádům ulevit od bolesti či napětí a navrátit páteři přirozenou pohyblivost a živost po celé její délce.

Lekce jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí podpořit pružnost a stabilitu páteře. Účast není podmíněna předchozí zkušeností. Jsou vítaní začátečníci, stejně tak lidé, kteří mají zkušenosti s Feldenkraisovou metodou.

V případě dotazů (zda je pro Vás kurz vhodný) se neváhejte obrátit na email yogini.veronika@gmail.com nebo na tel. číslo 723 641 948.

O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.
Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.
Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.
Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!
%d blogerům se to líbí: